Announcement

The Marlins make big waves at the Regional Championship Meet!

Posted by Mission Marlins Swim Club on Aug 08 2019 at 09:35PM PDT
image

⭐️We brought home the trophy for most overall points in the Fraser Valley region, AND the trophy for most quality points per swimmer!
We also took home the most aggregate awards and nearly half of our qualifiers will be representing the Fraser Valley on Regional Relay teams!⭐️
Our aggregate winners include:
Lindsey Johnson (Div. 1 Girl)
Alexia Smith (Div. 2 Girl)
Olivia Hollingsworth (O’Cat 1 Girl)
Lucas Gafka (Div. 4 Boy)
Colton Tebbutt (Div. 5 Boy)
Dylan Klatt (Div. 6 Boy)
Freddie Wiebe (Div. 7 Girl)
Brooke Kienas (Div. 8 Girl)

Our 28 relay representatives:
- Annika Pokoyski swimming breaststroke with the Div. 1 Girls,
- Lindsey Johnson swimming butterfly with the Div. 1 Girls,
- Shae Lawless swimming breaststroke with the Div. 1 Boys,
- Jack Smith swimming butterfly with the Div. 1 Boys,
- Luc McCormick swimming freestyle with the Div. 1 Boys,
- Alexia Smith swimming freestyle with the Div. 2 Girls,
- Solomon Wiebe swimming backstroke with the Div. 2 Boys,
- Ryan Gill swimming butterfly with the Div. 2 Boys,
- Danny Ewert swimming freestyle with the Div. 2 Boys,
- Sienna Saunders swimming breaststroke with the Div. 3 Girls,
- Kaitlyn McLaughlin swimming butterfly with the Div. 3 Girls,
- Jonny Ewert swimming breaststroke with the Div. 3 Boys,
- Brianne Gustavsen swimming backstroke with the Div. 4 Girls,
- Emily McKinnon swimming breaststroke with the Div. 4 Girls,
- Lucas Gafka swimming butterfly with the Div. 4 Boys,
- Anna Scott swimming backstroke with the Div. 5 Girls,
- Reggie Wiebe swimming butterfly with the Div. 5 Girls,
- Colton Tebbutt swimming backstroke with the Div. 5 Boys,
- Tyler Klatt swimming freestyle with the Div. 5 Boys,
- Dylan Klatt swimming backstroke with the Div. 6 Boys,
- Sarah Simpson swimming breaststroke with the O’Cat 2 Girls,
- Olivia Hollingsworth swimming freestyle with the O’Cat 2 Girls,
- Freddie Wiebe swimming backstroke with the Div. 7 Girls,
- Larissa Potma swimming breaststroke with the Div. 7 Girls,
- Paul Potma swimming freestyle with the Div. 7 Boys,
- Christina Diewold swimming backstroke with the Div. 8 Girls,
- Brooke Kienas swimming breaststroke with the Div. 8 Girls,
- Kevin Dee swimming backstroke with the Div. 8 Boys.

Congratulations everyone!

Comments

There are no comments for this announcement.